Başkandan

GÖKHAN GÖZ KİMDİR?

Gökhan Göz , girişimci ve yatırımcı kimliğiyle tanınan Gökhan GÖZ, 2009 yılında kendi şahsi ticari girişimine “GG Rent A Car” adıyla başlamıştır. Bu firmanın üç yıl içerisinde gösterdiği büyüme ve başarıyla birlikte 2012 yılında Gökas İnş. Taah. Oto. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ni kurarak “Gökas Filo” markasını oluşturmuştur. Uzun yıllar Gökas Filo adıyla hizmet veren Gökhan Bey, 2022 yılının son ayında cesur bir adım atarak şirketin adını “King Filo” olarak değiştirmiştir. Bu yeni markayla, verdiği kaliteli hizmet anlayışını ve 20 yılı aşkın iş deneyimini sürdürmektedir. Bugün, King Filo özellikle operasyonel araç kiralama sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak konumlanmış olup binin üzerinde araca sahiptir. Aynı şekilde, onlarca lider firmanın araç filolarını başarılı bir şekilde yönetmektedir. King Filo, sektörde başarılı kabul edilen firmaların üye olduğu kiralama sektörünün öncü çatı STK oluşumu TOKKDER’e (Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği) üye olma gururunu taşımaktadır. King filo sadece araç kiralama markası değil ayrıca bünyesinde barındırdığı King Çiftliği, Gökhan Göz’ün yatırımlarıyla hayata geçirilen özel bir projedir. Şile’de bulunan çiftlik, 25 bin metrekarelik alana sahip olup 500’den fazla hayvan çeşitliliğini barındırmaktadır. Bu özelliği ile İstanbul’un en büyük çiftliklerinden birisi konumundadır.

Aynı zamanda Gıda sektöründe de yatırımı bulunan Gökhan Göz Türkiye’nin en büyük kebap ve et restaurantlarından biri olan “Tike” markasını İstanbul Kartal’a kazandırmış, İstMarina AVM’ye 2019 ‘da açtığı bu restaurantı ile gıda sektöründe de adından başarı ile söz ettirmiştir. Gökhan Bey’in gıda üzerine şirketini 2017 yılında ( Bafra Restoran Tur. İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. ) açtığını da belirtmek lazım. Çünkü başarı için ön çalışma ve planlı olmayı benimseyen Sayın Göz, açılıştan tam iki yıl öncesinden çalışmalara başlamıştır ve Tike markasının en çok ziyaret edilen restaurantının sahibi konumundayken 2021 yılında restaurantı bir başka şirkete devretmiştir. 

Gökhan Göz, sporun ve gençlerin geleceği için atılan önemli adımlardan birini Bafraspor Kulübü başkanlığı ile gerçekleştirmek için 2023 yılında Kulüp başkanlığını üstlenerek, spora ve gençlere desteklerini sunmaktadır.